Szkolenie
KREATYWNOŚĆ W BIZNESIE – JAK PODNIEŚĆ KREATYWNOŚĆ WŁASNĄ I ZESPOŁU


KATEGORIA ROZWÓJ PRACOWNIKA

klocek bardzo dużyKREATYWNOŚĆ W BIZNESIE – JAK PODNIEŚĆ KREATYWNOŚĆ WŁASNĄ I ZESPOŁU

SZKOLENIE DEDYKOWANE

 

Kreatywne myślenie to proces tworzenia nowych i użytecznych pomysłów  w biznesie, w domu, w nauce itd. Jest to umiejętność, która wymaga działania stymulującego mózg do tworzenia nowych związków i połączeń, w celu stworzenia oryginalnych pomysłów i rozwiązań.

Kreatywność to zdolność głębokiego patrzenia, na wszystko, co widzą inni, ale nie potrafią dostrzec możliwości tkwiących w rzeczywistości. Nasze szkolenie ma na celu nauczyć cię procesu twórczego myślenia za pomocą zestawu narzędzi i praktycznych technik budzenia kreatywności. Poznasz swój twórczy styl myślenia, który blokują filtry ego. Jest to bardzo praktyczny kurs, który koncentruje się na nauczaniu, jak być bardziej twórczym w swoim codziennym środowisku pracy.

Program jest przygotowany wyłącznie po zapoznaniu się z potrzebami grupy szkolonej !

 

KORZYSCIKORZYŚCI ZE SZKOLENIA

 

  • Szkolenie ma na celu zdobycie przez uczestników umiejętności w zakresie kreatywnego rozwiązywania powierzonych im zadań, tworzenia nowych rozwiązań oraz innowacyjnego podejścia do obowiązków.
  • Uczestnicy  poznają szereg metod kreatywnego podejścia do rozwiązań w codziennej pracy.
  • Zastosują  w praktyce  techniki twórczego myślenia.
  • Będą potrafili myśleć kreatywnie mimo trudnych warunków pracy, takich jak stres czy presja otoczenia.
  • Odkryją, że twórcze rozwiązywanie problemów potrafi przynieść szybkie i proste rozwiązania.
  • Poznają  metody i techniki twórczego myślenia (m.in. metoda Edwarda de Bono, metoda Einsteinowska-łamanie reguł, metoda Leonarda da Vinci, metoda, Very Birkendbuhl, metoda Disneya, Metoda Gerarda, relacji i procedur w otaczającej rzeczywistości, myślenie niewerbalne poprzez „rysowanie myśli”, metody sokratesowskie oraz techniki Brainstorming, lista Osborna, Mind-Mapping, abstrakcja progresywna, odwrócona” burza mózgów, wykorzystywanie przeciwieństw, analogie, wykorzystanie metafor).
  • Rozpoznają  bariery w kreatywnej pracy i nauczą się je przekraczać (m.in. stres i jego wpływ na kreatywne myślenie, kreatywna praca w warunkach wywieranej presji, ćwiczenia poprawiające koncentrację, wychodzenie poza stereotypy i nawyki, osłabienie w sobie postawy wewnętrznego krytyka)
  • Nauczą się twórczo rozwiązywać problemy (m.in. generowanie wątpliwości poprzez zadawanie pytań, odwrotna burza mózgów i jej rola przy rozwiązywaniu problemów, określanie potrzeb i metod ich zaspokojenia, analogie pomocne przy rozwiązywaniu problemów, rola wyobraźni i wizualizacja problemów

INFORMACJEPRZYDATNE INFORMACJE

Finalny program szkolenia zostanie przygotowany w oparciu o potrzeby szkoleniowe Klienta.

KONTAKTKONTAKT

informacje +48.660 080 355  lub napisz do nas tim@timtraining.pl


WRÓĆ DO KATEGORII
powrot♦ ZARZĄDZANIE I PRZYWÓDZTWO  ROZWÓJ PRACOWNIKA  ROZWIĄZANIA SPRZEDAŻOWE ♦ OBSŁUGA KLIENTA WORK-LIFE BALANCE AKADEMIA TRENERA EVENTY I INTEGRACJA INDYWIDUALNE 

 

2,084 total views, 1 views today

(Visited 379 times, 1 visits today)