Zarządzanie Stresem cz.2 Zwycięzca SMART9

Stawiasz sobie coraz to nowe cele i walczysz aby je zrealizować? Chcesz być lepsza/lepszy niż inni i nieustannie rywalizujesz. Być może jesteś urodzonym zwycięzcą czyli typem 3 w profilu SMART9 (więcej) .

W takim razie, na pierwszy rzut oka, nie stresujesz się prawie wcale a już z pewnością nigdy tego stresu nie okażesz. Pracujesz niczym maszyna, w pracy, w domu, nawet sport nie jest dla ciebie jedynie frajdą ale obowiązkiem wykazania się znakomitymi rezultatami. Drugie miejsce na podium wcale Cię nie interesuje. Kiedy już zdarzy się, że nie byłaś pierwsza/pierwszy, skrzętnie to ukryjesz i zmobilizujesz się do cięższej pracy.

A może jesteś już na takim etapie, że wspomagasz się nie tylko redbull’em ale także tabletkami na katar, które działają jak amfetamina? No właśnie, twój organizm pada fizycznie, a ty upadającego konia poganiasz batem. Bolące kolana, to już nie objaw przeciążenia, ale tłumionego braku poczucia bezpieczeństwa. Ból kręgosłupa to skutek napięć wiązadeł, które powoduje silny stres. Spada twoja wydajność, ale Ty nie odpoczywasz.

Nie ma niczego złego w rywalizacji ale nieustanna rywalizacja na każdym polu wyczerpuje, demotywuje i wypala. Jeśli nie chcesz w wieku lat 35-40 znaleźć się na oddziale wypalonych zawodowo, szpitala na Sobieskiego, zredukuj ambicję, znajdź czas na błogi relaks i jedź na wakacje. Zacznij nad sobą pracować a będziesz odczuwać zadowolenie z siebie i życia przez długie lata.

Trzymamy za Ciebie kciuki i zapraszamy do wspólnej pracy!

8,553 total views, 3 views today

(Visited 51 times, 1 visits today)