Szkolenie Zarządzanie Stresem efektywniejsze niż u …

szkolenia TiM Training
TiM Training Zarządzanie Stresem

Szkolenie Zarządzanie Stresem,  dlaczego jesteśmy lepsi?


Dlaczego dużo szkoleń walki ze stresem jest efektownych, ale mało efektywnych?

Szklenie Zarządzanie Stresem jest zwykle tyleż efektowne, ile nieefektywne. Dlaczego jest efektowne? Przyczyna jest bardzo prosta. Uczestnicy przez większość czasu wykonują ćwiczenia, które rzeczywiście pozwalają na krótkotrwałą redukcję stresu. Są to zwykle metody pracy z ciałem i umysłem, które należy gorąco polecić. Gdy jesteśmy silnie zestresowani, ulgę przynosi każda działalność obniżająca napięcie. Jeżeli przez ¾ czasu, dwudniowego szkolenia wykonuje się trening Jacobsona, Schulza, stretching, elementy jogi, ćwiczenia gimnastyczne, to po takich dwóch dniach wracamy do domu odprężeni. Niestety efekty szkolenia znikają po kilku dniach bo nikt z nas nie spędzi pół dnia na metodach relaksacyjnych.

Nasi trenerzy napisali bestseller „Powiedz Stop Stresowi…”

No właśnie, to już pierwsza różnica. Trenerzy, którzy prowadzą nasze szkolenia z radzenia sobie ze stresem: Tomasz Curlej i Mirosław Słowikowski, są autorami poradnika, który jest nieustannie wznawiany od 2003 roku i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Są ekspertami zapraszanymi do TVP, TVN, stacji radiowych: Trójki, Jedynki, Plus, gdyż o stresie wiedzą ogromnie dużo.

Jak solidnie walczyć ze stresem?

Tomasz Curlej twierdzi, że nie da się poskromić stresu, jeżeli nie  dotrze się do jego prawdziwych źródeł. Można chwilowo obniżyć jego poziom lub nawet stłumić używając niewłaściwej praktyki antystresowej. Nieodpowiednio zastosowane praktyki wizualizacji mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc bo przyczyniają się do wyciszenia, ale także stłumienia emocji. Organizm nie pozbył się toksyn, które uszkadzają system nerwowy i odpornościowy.

A co ze stresorami indywidualnymi?

Mirek Słowikowski twierdzi, że bez ich odkrycia i stopniowej pracy nad ich neutralizacją nie mam mowy o trwałych skutkach. Do takiej diagnostyki służą specjalistyczne narzędzia SMART9. Jeżeli chwalono cię jedynie za zwycięstwa, a twoją koleżankę za bycie pracowitą, kolegę za bycie prawdziwym mężczyzną, to macie zupełnie inne stresory osobowościowe. Otoczenie, które nas stresuje jest wtedy odbiciem naszych własnych, głębokich stresorów. Odkrywając je i z nimi pracując, zaczynamy to samo, stresujące otoczenie, postrzegać inaczej.

Widzą, kiedy ciało jest poddane stresowi.

Tomasz Curlej dodaje: „Już proste pytania o bolące stawy kolanowe, opuszczone jedno ramię, czy bóle w kręgosłupie lędźwiowym dają mi bardzo ważne wskazówki. Doskonale wiem, że już proste ćwiczenie wzmacniające stawy kolanowe poprawi poczucie bezpieczeństwa uczestnika”.

Dawanie takich rad jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy trener, który prowadzi szkolenie, posiada szeroką wiedzę o funkcjonowaniu w biznesie, ale także tę dotyczącą metod autoterapii w pracy ze stresem.

Narzędzia, które działają.

Każdy z uczestników naszego szkolenia dostaje indywidualne wytyczne rozwojowe. Zawierają one elementy pracy nad eliminacją stresora indywidualnego, a do tego zestaw ćwiczeń antystresowych dokładnie wycelowanych w problem uczestnika szkolenia. Czasami wystarczy 20 minut dziennie aby zredukować poziom stresu o 80%. No cóż, zwykle nie ma w zestawie wizualizacji bo to raczej efektowne niż efektywne. Efekty szkolenia jednak są zawsze bardzo odczuwalne i tonie tylko w przeciągu kolejnych dwóch dni, ale na całe lata.

Zapraszamy Serdecznie na nasze Szkolenie  Zarządzanie Stresem

 7,430 total views,  1 views today

(Visited 133 times, 1 visits today)