Zarządzanie Stresem cz.5 Badacz typ 5 SMART9

badaczNie znosisz „głupich pytań” w stylu „co u ciebie słychać” i zupełnie nie wiesz, co na nie odpowiedzieć? Myślisz sobie, ja tu pracuję a nie opowiadam o życiu i moje sprawy osobiste nie powinny nikogo obchodzić? Wypowiadasz się wprost, bez owijania w bawełnę a o emocjach nie mówisz nic? Lubisz nieustannie poszerzać wiedzę, badać różne zagadnienia, ale bez udziału lub pomocy otoczenia, w intymnym kącie, nigdy na open space? Trudno powiedzieć ci bliskiej osobie, co do niej czujesz bo uważasz, że to oczywiste? Uważasz, że większość ludzi myli nielogicznie i nie znosisz imprez integracyjnych i rozmawiania o niczym? Zapewne jesteś Badaczem typem 5 SMART9. (więcej o 5 SMART9)

Piątki uważane są za ludzi oschłych, dość obcesowych, skrytych i nigdy nie okazujących emocji. Mówią mało, krótko, od razu przechodzą do rzeczy i nie spotkamy ich rozmawiających przy kawie w firmowej kuchni. Uwielbiają izolować się od otoczenia i poświęcać czas na zgłębianie wiedzy. Są także minimalistami. Wystarczy kilka garsonek, dwie pary dżinsów, kilka podkoszulków, małe mieszkanie, niedrogie auto.

To nie prawda, że piątki SMART9 nie posiadają emocji i nic je nie stresuje. Nie znoszą wręcz dzielić się wiedzą i wolą odesłać do instrukcji obsługi. Stresują ich wystąpienia publiczne, w których zmuszanie ich do wykorzystywania mowy ciała jest zadaniem karkołomnym. Nie znoszą gdy ktoś przerywa im pracę, lub wymaga zaangażowania lub przejęcie inicjatywy. Uczestnicy szkolenia Komunikacja w Biznesie ,skarżą się, że piątki komunikują się bezemocjonalnie i  niezrozumiale. Z kolei piątka, która uczestniczyła w szkoleniu Trening Managerski twierdziła, że skoro wysyła pracownikom mail informacyjny, to powinien załatwić sprawę komunikacji w zespole.

Zestresowana oczekiwaniami otoczenia piątka SMART9, wycofuje się coraz bardziej i zamyka w sobie. Nie odczuwa stresu ale organizm popada w stan zamrożenia emocjonalnego, które może być bardzo niebezpieczne. Badaczy zapraszamy na Zarządzanie Stresem, Trening Managerski i Efektywność Osobistą a z pewnością poradzą sobie z zamrożonymi emocjami.


 7,747 total views,  1 views today

(Visited 188 times, 1 visits today)