Szkolenie Zarządzanie Czasem – niszczące mistyfikacje

TiM Training
TiM Training

Szkolenie Zarządzanie Czasem – niszczące mistyfikacje

Szkolenie Zarządzanie Czasem, jak już o tym pisaliśmy, to jedno z tych szkoleń z zakresu efektywności osobistej, które może dać nam bardzo wiele, ale także jest duża szansa, że przyniesie bardzo niewiele rezultatów. Zauważamy, że wielu trenerów próbuje nazywać je nowocześnie : szkolenie zarządzania sobą w czasie, szkolenie efektywność osobista. Za każdą tych nazw rzadko kryje się prawdziwa rewolucja w podejściu do tej jakże skomplikowanej materii.

Te same narzędzia zarządzania czasem dla wszystkich

No właśnie, różne nazwy, różne programy, wielkie obietnice, zawartość podobna. Przypomina to stosowanie maszyn w rolnictwie, które były wykorzystywane już od co najmniej 200 lat ale wtedy ciągnęły je konie, a teraz zostałyby te same maszyny, tylko ciągną je coraz nowocześniejsze i klimatyzowane ciągniki.

Czego brakuje szkoleniom zarządzanie czasem

Każde szkolenie musi brać pod uwagę naszą osobowość. Co się na nią składa? No cóż bardzo wiele czynników z obszaru tych świadomych a przede wszystkich tych nieświadomych, nie chcąc używać nadużywanego zwrotu, podświadomych. Bardzo często są to indywidualne mistyfikacje kierujące naszym zachowaniem. Te przekonania, co do tego jakie jest życie i nasza w nim rola, budują nasze nawyki. Nawyki przydają się na co dzień ale tylko te, które sprawiają, że jesteśmy bardziej efektywni. Słowo efektywność bywa jednak bardzo dziwnie rozumiane. Część osób chce dowiedzieć się, co zrobić aby pracować więcej. Efektywnie nie znaczy jednak wcale – więcej, ale lepiej, wydajniej, z mniejszym nakładem pracy. Być efektywnym, to być bardziej wypoczętym, bardziej kreatywnym w rozwiązywaniu problemów, dobrze wykonującym najważniejsze zadania. Efektywność to nie tylko umiejętność zarządzania czasem, czy zarządzania sobą w czasie, ale przede wszystkim świadome osiąganie ważnych celów życiowych i zawodowych bez dokonywania zniszczeń w naszym organizmie.

Szkolenie zarządzanie czasem w pigułce

Wiemy, że nie wszyscy czytelnicy naszego bloga skorzystają z naszych szkoleń, zatem dla tych, którzy nie znajdą czasu, albo stracili wiarę, że kolejne szkolenie przyniesie jakieś zmiany, przedstawiamy pigułkę wiedzy o naszych głównych mistyfikacjach , które zaczerpnęliśmy z narzędzi SMART9 TIME MANAGEMENT TOOLS.

Jak działa mistyfikacja

Mistyfikacja, to przekonanie, że jest jedna, dobra droga do realizacji celu i gdyby wszyscy podzielali podobne przekonanie, my i otoczenie bylibyśmy „lepsi”. Jesteśmy przekonani, że „scenariusz życia”, który realizujemy, jest dobry i być może  się za mało staramy; gdybyśmy bardziej się wysilili, przyszłyby radość, samozadowolenie, szczęście. Tymczasem jest to największa pomyłka, jaką popełniamy. Nasz jednowymiarowy scenariusz jest po prostu źle napisany. Hamuje nasz rozwój i powstrzymuje nadejście nowego, lepszego życia. Nie oznacza to, że jest on w całości nieprawdziwy ale to, że nie zawsze działa i jest tylko jednym z wielu.

Typ SMART9 – 1.

Podstawą niepowodzeń Jedynki jest błędne przeświadczenie, że niedoskonałości, które dostrzega w sobie i wokół siebie, uda się jej przekuć w uporządkowany i poddany kontroli świat tylko na drodze ciężkiej, pełnej determinacji pracy. Tymczasem postępując w ten sposób, może dojść jedynie do fizycznego lub psychicznego załamania oraz rozpadu wszelkich relacji.

Typ SMART9 – 2.

Złudzeniem Dwójki jest przekonanie, że zdobędzie szacunek, miłość i szczęście przez oddawanie się bez reszty innym oraz rezygnację z własnych potrzeb, oczekiwań i marzeń. Jest to droga do sprzedania siebie, do budowy pokładów biernej agresji i zniszczenia szansy na rozwój, ale nie do wymarzonego Edenu, w którym będzie kochana i szanowana.

Typ SMART9 – 3.

Trójka sądzi, że porażki wyłącznie niszczą, a sukcesy zawsze budują, dlatego odczuwa potrzebę ciągłego odnoszenia sukcesów i unikania porażek. Uważa, że będzie szczęśliwa tylko wtedy, kiedy wszyscy będą darzyli ją uznaniem i podziwiali jako zwycięzcę. Takie przekonanie niszczy Trójkę i uniemożliwia osiągnięcie głębokiej, wielowymiarowej satysfakcji.

Typ SMART9 – 4.

Strach przed przeciętnością pcha Czwórkę do zmagań, by otoczenie dostrzegło i doceniło jej wyjątkowość. Uważa, że prostota równa jest nudzie i śmierci wewnętrznej, a tylko intensywne doznawanie przynosi szczęście i ekstazę, na którą czeka przez całe życie. Taki sposób myślenia prowadzi do uczynienia z siebie „dziwadła”, a nie szczęśliwego, zrealizowanego człowieka, którego życie wypełnią sukcesy.

Typ SMART9 – 5.

Piątka uważa, że kiedy wypełni się wiedzą, w jej życiu zniknie poczucie niedosytu i zrealizuje się jako człowiek. Obiektywna wiedza ma zatem posłużyć wypełnieniu pustki, którą Piątka wyczuwa w sobie. Skupienie na wypełnianiu się obiektywnymi informacjami może jednak doprowadzić najwyżej do stworzenia dobrego archiwum, ale nie „pełnego” człowieka.

Typ SMART9 – 6.

Szóstka znalazła sposób na życie, dostosowując się do otoczenia, po to aby uzyskać akceptację i szacunek. Z postawą człowieka bojącego się niezależności, a często także bezsilnego, i wybierając pozycje mediacji, bezpowrotnie traci swoje zdolności i talenty, a tym samym zatraca swoją szansę na szczęśliwe życie i rozwój.

Typ SMART9 – 7.

Siódemka uważa, że warunkiem udanego życia jest zachowanie absolutnego optymizmu, który rozumie jako niezauważanie porażek, cierpienia i wszystkiego, co w życiu negatywne. Jest to znakomity sposób na bujanie w obłokach nieistniejącego, abstrakcyjnego świata, ale nie na prawdziwe życie.

Typ SMART9 – 8.

Ósemka wprowadza świat w epokę sprawiedliwości, walcząc do ostatniej kropli krwi o przestrzeganie w życiu ładu i porządku. Potrzeba zwyciężania w każdej sytuacji może jednak spowodować, że jedynym, co Ósemka zdobędzie, okaże się pozycja tyrana, od którego wszyscy uciekli, a on ciągle wymachuje w powietrzu mieczem swojej „sprawiedliwości”, krzycząc, że to oni „zdradzili”.

Typ SMART9 – 9.

Rezygnowanie z działania, pobłażanie sobie i lenistwo Dziewiątka tłumaczy brakiem wpływu na rzeczywistość i istniejący porządek rzeczy. Taka rezygnacja z przyjmowania odpowiedzialności za bieg spraw wcale nie zapewni jej spokoju, którego tak pragnie, skumuluje natomiast pokłady biernej agresji, która zniszczy radość życia, a z czasem i zdrowie.

W jednym z kolejnym wpisów opiszemy nawyki, które powstają na bazie powyższych mistyfikacji i doradzimy, jak można je zmienić.

Zapraszamy na Szkolenie  EFEKTYWNOŚĆ OSOBISTA I ZARZĄDZANIE CZASEM

 8,529 total views,  1 views today

(Visited 231 times, 1 visits today)