Odtrutka na gniew i złość – zarządzanie stresem.

gniew
szkolenie zarządzanie stresem TiM Training

Odtrutka na gniew i złość  – Jedyna prawdziwa WOLNOŚĆ – prawie jak szkolenie zarządzanie stresem 

             Wolność zewnętrzna ma bardzo niewiele wspólnego z prawdziwym uczuciem wolności. Co więcej, poczucie prawdziwej wolności jest właściwie niezależne od warunków zewnętrznych. Odczucie prawdziwej wolności w naszym życiu nie jest zależne od naszej sytuacji życiowej, ale od tego, w jaki sposób ją postrzegamy i potrafimy zmienić. Wolność przychodzi do nas wtedy, kiedy zaczynamy rozumieć słowo odpowiedzialność. Wolność pojawia się wtedy, kiedy bierzemy całkowitą odpowiedzialność za swoje życie. Kiedy zrzekamy się odpowiedzialności, nigdy nie doświadczymy wolności.

Czym jest ta odpowiedzialność i kiedy się pojawia?

Odpowiedzialność pojawia się w momencie, kiedy doświadczamy zrozumienia, że w każdej, nawet najbardziej dramatycznej sytuacji mamy wolność wyboru. Nawet jeżeli musimy zrezygnować z czegoś ważnego, taki wybór mamy. Dobrze, ale czy skazany na kare więzienia ma wybór? Tak, co roku ok. 15 000 osób uchyla się przed wezwaniami. Dokonują wyboru. Czy to dobry wybór? A czy zawsze musimy wybrać dobrze?

A może nie zastanawiamy się, co wybieramy?

Może pozwalamy, żeby świat, który nas otacza wybierał za nas, a później mamy pretensję i wściekamy się na Bogu ducha winny świat. A może wcale nie chcemy wybierać?

czytaj_wiecej_button

(Visited 212 times, 1 visits today)